Pomiar stanu minerałów

Nadal brak zgody, co do najlepszej metody otrzymania poprawnego obrazu stanu minerałów w organizmie. Obecnie analizuje się włosy, mocz i krew. Badania włosów to dopiero kwestia ostatnich lat. Ma ono tą wyraźną przewagę, że pozwala uchwycić bardziej statyczny obraz zapasów minerałów w organizmie. Próbki krwi i moczu mogą na przestrzeni krótkiego czasu dawać różne wyniki.

Jeśli podejrzewasz, że cierpisz na nierównowagę minerałową, zawiadom o tym swojego lekarza, powiedz mu o objawach i dlaczego sądzisz, że to stan nierównowagi minerałów. Nie zakładaj z góry, że lekarz stwierdzi objawy neurozy. Może tak być, ale to raczej jego problem, niż twój. On nadal musi próbować stwierdzić, co ci dolega. Wielu lekarzy nie odrzuci twoich przypuszczeń. Zresztą, pójście do lekarza to jedyna droga uzyskania dostępu do testów diagnostycznych bez potrzeby płacenia za nie dodatkowo.

Istnieje jeszcze jedna droga zbadania stanu minerałów w organizmie. Możesz z niej skorzystać z czystej ciekawości, nawet jeśli nie masz żadnych objawów chorobowych. Musisz tylko wysłać próbkę swoich włosów z głowy do laboratorium, które specjalizuje się w ich analizie minerałowej. Wiodącym laboratorium wykonującym tego typu badania są Laboratoria Labion w Stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Analizują tam rocznie tysiące próbek włosów wysłanych przez lekarzy i osoby prywatne. W USA jest więcej tego typu laboratoriów, a ostatnio powstały podobne placówki także w Wielkiej Brytanii. Z ich usługi można skorzystać na przykład za pomocą magazynu „Here’s Health” (Tu Zdrowie).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>