Terapeutyczne zastosowanie magnezu

Stan równowagi pomiędzy wapniem a magnezem jest ważny i powinien zostać utrzymany, jeśli bierzemy dodatkowe ilości magnezu. Jeśli nie wiemy na pewno, że brakuje magnezu, lepiej brać te dwa minerały razem. Normalny stosunek to dwa razy więcej wapnia niż magnezu.

Tak jak wapń, magnez uspokaja nerwy, ale raczej w fizycznym, niż psychologicznym sensie. Brak magnezu może być źródłem skurczów, drgawek, skurczy menstruacyjnych i spazmów mięśniowych. Może więc być kluczem do rozwiązania tych problemów.

W ten sposób znane symptomy niedoboru, takie jak „nerwy”, apatia i depresja, zachęcają cierpiące na nie osoby do spróbowania kuracji magnezem. Niektórzy ludzie, mieszkający na terenach, gdzie występuje miękka woda, w której brak jest wystarczającej ilości magnezu i wapnia, biorą dodatkowe dawki tych minerałów, aby przeciwdziałać zagrożeniu atakiem serca.

Dodatkowy magnez dostępny jest w różnych formach. Zawarty jest w niektórych preparatach multiwitaminowych i minerałowych. Można też kupić żelatynowe pastylki magnezowe w sklepach ze zdrową żywnością. Aby zapewnić sobie zarówno magnez, jak i wapń, można wybrać także preparaty multiwitaminowe lub kupić oddzielnie pastylki z wapniem i magnezem.

Dostępny w formie pastylek i naturalnej jest także dolomit, naturalna kombinacja magnezu i wapnia. Żelatynowe pastylki mają zaradzić słabej absorpcji. Tabletki z mączki kostnej, to kolejny sposób połączenia obydwu minerałów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>